Do góry

Jesteś Agencją Social Media/PR?

Twoja Strona na Facebooku

Już pewnie nie raz słyszałeś o stronach na Facebooku. Strona na Facebooku lub inaczej FanPage to bezpłatna strona w sieci społecznościowej Facebook. Jeżeli posiadasz firmę, jesteś gwiazdą, posiadasz zespól lub po prostu masz jakiś pomysł na akcję społeczną to możesz otworzyć bezpłatną stronę na Facebooku.

Strony są wykorzystywane przez organizacje, firmy, znane osoby i zespoły do przekazywania informacji w oficjalny, publiczny sposób osobom, które chcą się z nimi kontaktować. Odmiennie do profili na Facebooku strony fanów mogą być wzbogacane o aplikacje ułatwiające komunikowanie się, przyciąganie zainteresowania odbiorców oraz naturalne zdobywanie nowych odbiorców za pomocą różnych promocji.

Stronę na Facebooku dla swojej organizacji możesz utworzyć i zarządzać za pomocą swojego konta osobistego. Stronę powinien utworzyć tylko oficjalny przedstawiciel organizacji, firmy, znanej osoby lub zespołu.

Co zawiera Strona na Facebooku?

  • Możesz w prosty sposób budować społeczność wokół własnej strony (marki)
  • Możesz komunikować się ze swoimi klientami lub użytkownikami poprzez własną tablicę wiadomości
  • Możesz skorzystać z różnych aplikacji, które pozwolą Ci organizować promocje jak np. Konkurs Fotograficzny
strona na facebooku

Kliknij tu aby otworzyć stronę na Facebooku.

Wybierz odpowiednią kategorię i wypełnij krótki formularz. Jeżeli już posiadasz własne konto na Facebooku strona zostanie automatycznie stworzona. Jeżeli nie, nie przejmuj się będziesz mógł się zarejestrować wypełniając krótki formularz.

profil na facebooku

Masz własną strone na Facebooku!

profil na facebooku

Teraz możemy pobawić się w konfigurację Twojej strony.

Facebook przedstawi Ci kilka krótkich kroków jak skonfigurować własną stronę na Facebooku. Będziesz mógł wgrać logo swojej firmy lub organizacji, uzupełnić swoje dane i opublikować Twój pierwszy status wpis na tablicy Twojej strony na facebooku.

Kiedy już zapoznasz się ze swoją stroną zauważ, że po lewej stronie linki takie jak: Zacznij, Tablica, Informacje.

To jest główne menu nawigacyjne Twojej strony i tutaj przeważnie Twoi fani znajdują inne podstrony/zakładki które dodasz. Możesz tutaj tworzyć inne podstrony, tak jak np. strona oferty Twojej firmy.

Gdy inny użytkownik wejdzie na Twoją stronę na Facebooku pierwsza zakładka/podstrona która się wyświetli to “Tablica” jest to miejsce gdzie Ty jak i inni użytkownicy mogą umieszczać informacje publiczne. To jest narzędzie które pozwoli Ci komunikować się ze swoimi użytkownikami. Gdy umieścisz jakąś wiadomość to pojawi się również na Stronie Głównej każdego z Fanów Twojej strony na Facebooku.

Co to jest Fan strony?

Fani strony to inaczej użytkownicy, którzy odwiedzając Twoją stronę na Facebooku kliknęli przycisk “Lubię to”. Ten magiczny guzik wiąże użytkowników Facebooka ze stronami lub treścią, która ich interesuje.

Jednym z Twoich celów powinno być posiadanie jak największej liczby Fanów, bo świadczy to o rozmiarze zasięgu twojej komunikacji. Gdy ktoś jest Fanem Twojej strony nie musi często odwiedzać Twojego FanPage bo przeważnie otrzymuje treść od Ciebie na stronie głównej Facebooka.

Profil na Facebooku

Profil na Facebooku czyli Twoje własne konto w sieci Facebook

To Ty z imienia i nazwiska w społeczności Facebook. Mając profil na Facebooku możesz dodawać znajomych, gromadzić wideo oraz zdjęcia i organizować je w albumy.

Masz do dyspozycji również swoją tablice, na której możesz umieszczać statusy i wpisy zawierające tekst, linki, ankiety, zdjęcia oraz wideo.

Słowem, możesz aktywnie korzystać z ekosystemu Facebooka, a w zależności od swoich ustawień prywatności Twoi znajomi będą Cię mogli łatwo odnaleźć i śledzić Twoje wpisy i Twoją aktywność na Facebook jak i na internecie.

Facebook to sieci znajomych tak więc Twoja aktywność (pozostawione komentarze, głosy, lubienie itd.) będzie widoczna przez Twoich znajomych. Ten mechanizm wymiany informacji działa w obie strony tak więc również Ty będziesz na bieżąco z tym co dzieje się u znajomych.

Otwórz bezpłatne konto Megafoni
bez potrzeby wprowadzenia danych płatniczych